Każdy człowiek jest inny, to takie oczywiste. Różnie wyglądamy, zachowujemy się, myślimy. Każdy z nas posiada również jedyny w swoim rodzaju głos. Dlatego praca z uczniem nie opiera się u mnie na schemacie 0:1. Nauka śpiewu to nie dziedzina techniczna. Nie da jej się sprowadzać do nauki konkretnego rzemiosła.

Śpiew to emocje w czystej postaci. To, co siedzi w naszej głowie, wpływa na stan ciała, swobodę oddechu, a w rezultacie daje wolność, lub więzi głos. Czasami bez spojrzenia w głąb siebie, nie jesteśmy w stanie usłyszeć swojego prawdziwego głosu, lub nawet wziąć swobodnego wdechu.

Do lekcji śpiewu podchodzę holistycznie. Dlatego warto, abyś mi powiedział/a jak się czujesz, czy miałeś/aś dobry dzień, czy coś Cię boli, czy coś zajmuje Twoje myśli (z poszanowaniem granic Twojej prywatności!). Nawet takie ogólne informacje są dla mnie bardzo ważne i pozwalają mi się w odpowiedni sposób się Tobą zaopiekować na każdym naszym spotkaniu, dobrać właściwe ćwiczenia, dostosować tempo lekcji lub ilość przekazywanych informacji.

Zajęcia odbywają się indywidualnie, w moim maleńkim (lecz przytulnym) studio wokalnym, mieszczącym się przy ul. Oboźnej 31 w Krakowie, w okolicy Nowego Kleparza. Zapraszam w godzinach porannych lub popołudniowych, od poniedziałku do piątku – wszystko zależy od Twoich preferencji.

Jak wyglądają u mnie indywidualne lekcje śpiewu?

 1. Najpierw szczegółowo się Tobie przyjrzę 😉 Zajrzę do buzi, obejrzę język i zęby. Porozmawiamy o napięciach, krzywiznach w ciele, o Twoich codziennych zwyczajach i rodzaju aktywności;
 2. Skupimy się na rozluźnieniu, uelastycznieniu ciała, miękkości i swobodzie tkanek;
 3. Na swobodnym ciele zaczniemy odzyskiwać oddech, będziemy dążyć do przywrócenia prawidłowego toru oddechowego oraz optymalnego ciśnienia;
 4. Popracujemy nad prawidłową, swobodną, brzmiącą, lecz komfortową i przede wszystkim zdrową emisją głosu;
 5. Usprawnimy artykulację, jeśli to konieczne to usprawnimy język, poprzez wprowadzenie ćwiczeń logopedycznych;
 6. Pobawimy się stylem oraz interpretacją utworu;
 7. Zadbamy o odpowiednie zachowanie sceniczne;
 8. Nauczymy się pracy z mikrofonem;
 9. Nagramy demo;
 10. Zyskasz pewność, że Twój głos jest diamentem, który właśnie został oszlifowany.

Czego nie będziemy robić na nauce śpiewu?

 • powtarzać ćwiczeń, skali, bez zrozumienia, celu i sensu;
 • na ślepo kierować się jedną modną techniką wokalną;
 • otwierać na siłę buzi „bo tak trzeba”, nie zważając na komfort oraz konsekwencje;
 • zmuszać się do śpiewania czegoś, na co nie masz ochoty;
 • męczyć się, siłować, wyciskać pot i łzy.

Brzmi ciekawie? Masz więcej pytań a może chcesz zapisać się na pierwsze spotkanie? Zapraszam do kontaktu! 🙂