Tutaj dowiesz się, jak mogę Ci pomóc w zakresie nauki prawidłowej emisji głosu. Popracujemy również nad bólami krtani i innymi problemami, które blokują Twoją możliwość śpiewania „pełną piersią”.

Czym jest emisja głosu?

Emisja głosu to proces wydobywania się głosu podczas mowy lub śpiewu. Większość z nas robi to intuicyjnie i nie zastanawia się, z jak skomplikowanych czynników się składa lub czym można zaburzyć jej prawidłowe funkcjonowanie, a przede wszystkim jak wiele narządów w niej uczestniczy.

Jeśli jednak Twój głos jest zarazem Twoim głównym narzędziem pracy lub sposobem na wyrażenie pasji, czujesz, że jego działanie Cię ogranicza, to warto zgłębić ten temat.

Jak przebiega emisja głosu?

Emisję głosu tworzą cztery podstawowe procesy: oddychanie, fonacja, rezonans i artykulacja. Nieprawidłowości w którymkolwiek z powyższych obszarów mogą w efekcie powodować szybką męczliwość głosu lub nawet utratę głosu, chrypkę, szarą, matową, stłumioną/mało donośną barwę głosu, uczucie niemocy podczas wydobywania dźwięków, ból krtani lub klatce piersiowej.

Ponadto częste i długotrwałe używanie głosu, przy zaburzonych funkcjach, może doprowadzić nawet do zmian chorobowych, takich jak guzki śpiewacze lub obrzęki na fałdach głosowych. W takich przypadkach może być już konieczna rehabilitacja głosu.

Czy lekcje emisji głosu są dla Ciebie?

Jeśli dostrzegasz u siebie któryś z wymienionych objawów lub czujesz, że coś jest nie tak, ale nie do końca jesteś w stanie to nazwać lub zlokalizować, serdecznie zapraszam na konsultację. Pokażę Ci, jak ćwiczyć emisję głosu, aby temu zapobiec i świadomie zadbać o głos.

Podczas zajęć będziemy stopniowo poszerzać świadomość na temat zdrowej i prawidłowej emisji głosu i zgłębimy tajemnicę wszystkich czterech, tworzących ją składowych, a w razie konieczności skupimy się na rehabilitacji głosu.

Brzmi zachęcająco bądź masz więcej pytań? Gorąco zachęcam Cię do kontaktu ze mną!