Cześć, mam na imię Anna, jestem wokalistką oraz trenerem wokalnym. Jestem pasjonatką ludzkiego głosu, śpiewu, oddechu. Mam ogromne szczęście, że moja praca, jest zarazem moją największą pasją, jestem w niej sobą. Każda lekcja śpiewu (czy też emisji głosu) jest dla mnie zastrzykiem nowej energii, której – obiecuję – nigdy mi dla Ciebie nie zabraknie. Zapraszam Cię do mojego fascynującego świata, gdzie każdy głos ma w sobie niezwykłą moc! Odkryjemy ją również w Twoim głosie!

Moja edukacja muzyczna

Jestem absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu oraz Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na kierunku wokalistyka jazzowa oraz specjalistycznego kursu dla nauczycieli śpiewu: „Pedagogika wokalna w XXI wieku”. Ukończyłam także wiele kursów i szkoleń, prowadzonych przez trenerów zarówno z Polski jak i zagranicy.

Kilka razy w roku uczestniczę w warsztatach, szkoleniach oraz seminariach naukowych dla wokalistów, logopedów i trenerów wokalnych, prowadzonych przez najlepszych specjalistów, dzięki czemu mam pewność, że moja wiedza i metody pracy są aktualne, bezpieczne i zdrowe dla ucznia. Nieustannie podnoszę swoje umiejętności, regularnie współpracując ze swoimi trenerami, gdyż dobry nauczyciel nigdy nie przestaje się uczyć.

Co mnie wyróżnia, jako trenerkę wokalną?

Śpiew to życie, wolność… Sprawia mi ogromną przyjemność, poprawia nastrój, dodaje energii i chęci do działania. Lecz nie zawsze było tak kolorowo. Przez lata zmagałam się z różnymi problemami, których nie rozumiałam. Czułam dyskomfort, uciski, napięcia, zbytnio się męczyłam, głos nie brzmiał tak, jak powinien, był niestabilny, w sytuacjach stresowych moja szeroka skala nagle skracała się o połowę. Byłam sfrustrowana, niepewna siebie i swoich możliwości. 

Talent nie wystarczał, gdyż mój głos był “uwięziony” we własnym ciele. Wielu pedagogów nie potrafiło mi pomóc, a na pozór wszystko było w porządku. Szukałam, drążyłam, czytałam, szkoliłam się, uczęszczałam w warsztatach i konferencjach. Zyskałam obszerną wiedzę na temat pracy głosu, oddechu, logopedii, akustyki, anatomii, którą obecnie wykorzystuję w pracy z uczniem. Moja wyboista droga, mój upór i brak zgody na kompromisy obecnie przełożyły się na indywidualne podejście do ucznia i zrozumienie wielu problemów, z jakimi się zmaga, a także na wyznaczanie jak najlepszej ścieżki rozwoju.

Jestem osobą bardzo empatyczną, wyrozumiałą, pogodną, energiczną. Doskonale zdaję sobie sprawę, że lekcje śpiewu, zwłaszcza na początku, mogą być stresujące. Nigdy nie naciskam na ucznia, pomagam mu pokonywać własne bariery bez presji, w swoim tempie. Z czasem staram się, aby uczeń oswajał się ze swoją emocjonalnością i wykorzystywał ją podczas śpiewu.

Zainteresowałam Cię? Zachęcam do zapoznania się szczegółowo z moją ofertą wraz z cennikiem, która dostępna jest TUTAJ.