Poniżej znajdziesz opinie osób, które skorzystały i regularnie korzystają ze świadczonych przeze mnie usług: lekcji śpiewu i/lub emisji głosu. Gorąco zachęcam Cię do zapoznania się z nimi i nie mogę się doczekać, aż dołączysz do grona zadowolonych i rozśpiewanych osób!

Katarzyna – autorka Same Miłe Rzeczy Podcast

Katarzyna - opinia dla Anny Łapczyńskiej odnośnie indywidualnych lekcji śpiewu oraz emisji głosu„Współpracuję z Anią już ponad rok i przez ten czas udało się nam wzmocnić głos, wydobyć jego głębię i zbudować solidne podstawy do jego dalszego rozwoju. Odczuwam większą pewność siebie, gdy mówię, występuję przed kamerą lub publicznie i dzięki wskazówkom Ani wiem, jak opanować stres związany z mówieniem.

Ania jest wspaniałą nauczycielką, która podchodzi do nauki śpiewu/emisji głosu całościowo: w wymiarze praktycznym, ale także fizjologicznym i emocjonalnym. Dzięki lekcjom śpiewu zrozumiałam, że śpiew nie jest siłowym zajęciem, ale wymaga świadomości swojego ciała i rozluźnienia poszczególnych jego części, aby głos nie napotykał na przeszkody. To wiedza, której nie sposób znaleźć nigdzie indziej, dlatego serdecznie polecam Anię jako trenerkę wokalną!”

Szymon – gitarzysta

Szymon - opinia na temat usług wokalnych, lekcji śpiewu z Anną Łapczyńską - MusicAnnJestem gitarzystą, który samodzielnie produkuje własne, instrumentalne utwory. Przyszedł jednak czas wzbogacić moje nagrania o głos. Zawsze chciałem śpiewać, lecz nie wiedziałem za bardzo jak się za to dobrze zabrać.

Jestem samoukiem w wielu dziedzinach, jednak w kwestii wokalnej, muszę przyznać, że ciężko mi sobie wyobrazić rozwój w tej dziedzinie bez dobrego nauczyciela, jakim właśnie jest Ania. Dopiero przy niej zrozumiałem jak ważne jest mieć mentora w tej dziedzinie. 

Głos to delikatny instrument i bardzo łatwo o błędy. Ania wszystkie te błędy wyłuska i pomoże je wyeliminować w, co również ważne, przyjaznej i miłej atmosferze.

Widzę spory postęp jaki zrobiłem i jaki ciągle robię dzięki pracy z Anią oraz własnej. Bez wahania gorąco polecam każdemu, kto chce nauczyć się poprawnie śpiewać 😉

Amanda – aktorka improwizacji teatralnej

Amanda - aktorka, opinia na temat usług emisji głosu świadczonej przez Annę Łapczyńską„Lekcje z Anią to zajęcia pozalekcyjne, na które musiałam czekać 30 lat, a dodatkowo takie, z których nie chcę się wymigiwać.

Na co dzień pracuję głosem, jestem aktorką improwizacji teatralnej. Zdecydowałam się na lekcje, by wzmocnić swój głos na scenie, ale także powrócić do śpiewania. W czasie zajęć pracujemy nad odpowiednim ułożeniem wszystkich części ciała, które w nas śpiewają i nad lekkością dźwięku.

Wspaniałe jest też to, że efekty zajęć widzę również w życiu codziennym – inaczej oddycham, chodzę, stoję. Lekcje u Ani, to bardzo porządna praca, w atmosferze sprzyjającej nawet dorosłym osobom!”


Tobiasz

Tobiasz - opinia dla Anny Łapczyńskiej oraz zakres jej usług.„Lekcje śpiewu z Anią to najlepszy początek tygodnia jaki można sobie wymarzyć. Jest to godzina podczas której nie myślę o niczym innym! Pozwala to na wkroczenie w poniedziałek z lekkością i wdziękiem.

Nigdy jeszcze nie wyszedłem z zajęć w gorszym humorze co każe mi przypuszczać, że lekcje śpiewu, a szczególnie lekcje z taką nauczycielką, mogłyby stanowić świetną formę dbania o zdrowie psychiczne.

A najlepsze jest to, że poza dobrą atmosferą (która dla mnie jest kluczowa) nie brak też efektów! W ledwie kilka miesięcy poczułem się znacznie pewniej ze swoim głosem. Szczerze mówiąc już po pierwszej lekcji poczułem różnicę. Każdemu gorąco polecam! Poprawią się nie tylko Twoje umiejętności wokalne, ale też samopoczucie.”

Dominik

Dominik - opinia dla Anny Łapczyńskiej i jej usług indywidualnych lekcji śpiewu w Krakowie.„Pracowałem wokalnie z wieloma krakowskimi nauczycielami śpiewu i gdy trafiłem na Anię musiałem zatrzymać się na dłużej. Jest osobą, która bardzo indywidualnie podchodzi do mojej osoby i zwraca uwagę na moje problemy ze śpiewem. Dokładnie analizuje moje błędy u podstaw i na bieżąco je wyprowadza. Pracuję z nią kilka miesięcy, a już widzę dużą poprawę i to nie tylko w śpiewie ale w zdrowej pracy całego mojego ciała.

Obecnie rozwijam się wokalnie w zespole i początkowo odsłuchiwanie naszych nagrań było dla mnie torturami. Dzięki pracy z Anią nauczyłem się, że to nie kwestia „brzydkiego” głosu albo braku słuchu, tylko kwestia wyeliminowania złych nawyków i wprowadzenia nowych – dobrych, zdrowych i wygodnych.

Serdecznie polecam Anię jako trenera wokalnego. Dzięki niej „Mam tę moc” w głosie, której mi zawsze brakowało ;)”

Patryk – Performer, Założyciel Fundacji „Fajrant”

Patryk - opinia odnośnie lekcji emisji głosu i indywidualnych zajęć z emisji głosu oraz śpiewu w Krakowie - Anna Łapczyńska, MusicAnn„Do Ani trafiłem z polecenia i teraz ja polecam ją następnym osobom. Uczyłem się śpiewać wiele lat i miałem mnóstwo wątpliwości, których nikt nie umiał mi wyjaśnić. Ania z pomocą swojej ogromnej wiedzy anatomicznej, psychologicznej i, szeroko mówiąc, emisyjnej, wytłumaczyła mi wszystko, co do tej pory było dla mnie niejasne.

Swój profesjonalizm łączy ze swobodą prowadzenia zajęć, która wynika z tego, że ewidentnie sprawia jej to przyjemność, a nie jest to cecha wszystkich nauczycieli, których spotkałem na swojej drodze.”

Alicja – Aktorka improwizacji teatralnej

Alicja - opinia dykcji, lekcji emisji głosu dla Anny Łapczyńskiej„Zapisałam się na zajęcia do Ani żeby polepszyć swoją dykcję i mniej męczyć się przy głośnym mówieniu, na co dzień pracuje z dziećmi i zajmuję się improwizacją teatralną, w obu tych przypadkach głos odkrywa bardzo ważną rolę.

Dzięki metodom Ani, które są dopasowane do każdego indywidualnie zrozumiałam, że mój zły oddech może wynikać że złej postawy ciała. Mogłabym się rozpisywać na sto stron o profesjonalizmie i osobowości Ani.


Co to jest za nauczyciel to tylko Rafaello może wyrazić.”

Ania – gitarzystka, pianistka

Opinia odnośnie zajęć prowadzonych przez Annę Łapczyńską od innej Anny, która skorzystała z usług lekcji emisji głosu na zajęciach stacjonarnych i indywidualnych w Krakowie.„Od ponad 10 lat gram na gitarze i pianinie, ale przez całą moją muzyczna przygodę odczuwałam lęk przed śpiewaniem. Razem z Anią pracujemy od ponad pół roku i choć wiem, ze wiele pracy przede mną, mam ogromną motywację, aby uczyć się dalej.

Ania prowadzi zajęcia w super przyjaznej atmosferze, co bardzoo pomaga w przełamaniu strachu. Poza tym indywidualnie podchodzi do ucznia, porusza wyobraźnie, buduje samoocenę. Wszystko, co kręci się wokół lekcji sprawia, że naprawdę chce się pracować nad sobą, swoim ciałem, swoją głową.

Poza byciem super nauczycielem, to przemiła, uśmiechnięta osoba. Bardzo, bardzo polecam!
🙂

Krzysiek – księgowy

Opinia Krzysztofa na temat usług indywidualnych lekcji głosu oraz zajęć wokalnych prowadzonych przez Annę Łapczyńską„Od mojej wiadomości, w której pytałem o wolne terminy na lekcje śpiewu minęły już prawie 2 lata. Lekcje śpiewu z Anią dużo mi dały. Stałem się bardziej świadomy siebie, swoich mocnych i słabych stron…i podobno lepiej śpiewam 😉 Hmm trudno mi to oceniać, w końcu muzyka to wciąż dla mnie niezbadany ląd, który z wielkim entuzjazmem odkrywam! To, że nie pochodzę z rodziny o tradycjach muzycznych, może być w tym wypadku zaletą.

Cieszę się, że trafiłem na tak kompetentną nauczycielkę o wysokich kwalifikacjach, która wciąż poszerza swoją wiedzę w tym temacie. Ania jest ponadto osobą radosną i z dużym poczuciem humoru, więc lekcje z nią są ciekawe, kreatywne i niesztampowe.


Nigdy się nie nudzę. Polecam przede wszystkim osobom, które chcą lepiej poznać i rozwinąć siebie, poprawić swoją mowę ciała, głos, zwiększyć pewność siebie a przy tym dobrze się bawić! 😀 Zwłaszcza osobom „spoza branży” lekcje te mogą pomóc na wielu poziomach. Zacznij żyć bardziej świadomie.”

Nastazja Z.

„Do Ani trafiłam przy okazji przygotowań do egzaminów do szkół teatralnych. Od kiedy pamiętam miałam problem z emisją głosu, nie był on w ogóle nośny i dźwięczny a rejestr piersiowy był odcięty… przez wiele lat do wydobycia głośnych dźwięków używałam napięcia i siły i w ten sposób nabawiłam się wielu szkodliwych nawyków.

Ania nauczyła mnie, że śpiew a nawet krzyk (!) może być dosłownie przyjemnym fizycznie doświadczeniem, które relaksuje i satysfakcjonuje a nie napina i drażni. Po lekcjach mój głos brzmi o wiele donośniej przy jednoczesnym zerowym wysiłku! Ania ma wszechstronną wiedzę, którą potrafi przekazać oraz ogromną cierpliwość i pasję.

Jest świetną nauczycielką ale i partnerką w pracy nad swoimi umiejętnościami. Atmosfera na lekcjach jest świetna, absolutnie nie ma miejsca na stres, a wręcz przeciwnie, świetnie się na nich bawię przy jednoczesnym zachowaniu efektywności treningu mojego głosu.

Ani naprawdę można zaufać. Jeśli trzeba – zrobisz krok w tył, żeby potem iść do przodu jak burza. Jestem ogromnie wdzięczna za to, że trafiłam właśnie do niej!!!!”

Julia

„Trafiłam na zajęcia do Ani, bo zawsze lubiłam śpiewać, ale bardzo się stresowałam. Nie jestem muzykiem, nie miałam nigdy do czynienia nawet z zapisem nutowym i obawiałam się trochę, że nie podołam. Na szczęście mój brak wiedzy nie okazał się być przeszkodą – wszystkie zawiłości muzycznych terminów tłumaczone są w przystępny sposób i za pomocą licznych metafor, dzięki czemu nawet laicy będą w stanie sobie poradzić.

Wiedza, która zostaje przekazywana na zajęciach jest ilustrowana przykładami z życia wziętymi, wynikającymi z bogatego doświadczenia. Ponadto umiejętności, które uczeń nabywa na lekcjach przydają się nie tylko na scenie, ale też w codziennym życiu, bo podejście Ani jest holistyczne – nie pracujemy wyłącznie nad głosem, a nad świadomością całego ciała.

Warto też nadmienić , że same zajęcia prowadzone są w bardzo miłej atmosferze, a prowadząca ma nieskończone pokłady wyrozumiałości i cierpliwości. Mogę z całą pewnością stwierdzić, że każda godzina lekcji jest inwestycją w samego siebie.”